4 najsłynniejszych seryjnych morderców

1. Ted Bundy

Ted Bundy przyznał się do popełnienia 30 morderstw w ciągu czterech lat, od 1974 do 1978 roku, choć uważa się, że liczba ta jest większa. Charakterystyczne dla jego morderstw było to, że wszystkie ofiary to młode kobiety w wieku od 12 do 22 lat, wiele z nich to studentki uniwersytetu. Makabrycznym aspektem jego zbrodni było to, że po zamordowaniu ich, gwałcił i rozczłonkowywał.

W okresie wczesnej formacji prowadził normalne życie, był dobrym uczniem i ukończył psychologię oraz prawo. Ostatecznie zginął na krześle elektrycznym 24 stycznia 1989 roku w wieku 42 lat.

2. John Wayne Gacy

John Wayne Gacy, lepiej znany jako The Killer Clown, był seryjnym mordercą, który porwał, zgwałcił i zabił 33 młodych mężczyzn w wieku od 14 do 21 lat. Nadano mu przydomek The Killer Clown, ponieważ Wayne występował na przyjęciach dla dzieci przebrany za klauna, a sam wybrał „Pogo the Clown” jako nazwę swojej postaci.

To on sam w 1978 roku przyznał się do morderstw, mówiąc policji, gdzie znajduej się część ciał, większość z nich zakopał we własnym domu, w piwnicy, a gdy zabrakło miejsca w piwnicy, zaczął je zakopywać w rzece Des Plaines, w pobliżu swojego domu. 10 maja 1994 r., w wieku 52 lat, po skazaniu na kilka wyroków dożywocia i karę śmierci, został stracony przez śmiertelny zastrzyk.

3. Charles Manson

Był on przywódcą zorganizowanej przez siebie sekty, zwanej „Rodziną Mansona”, która dokonywała swoich zbrodni w Kalifornii. Przypisuje mu się dwie śmierci, w które był bezpośrednio zaangażowany, choć uważa się, że był podżegaczem do siedmiu kolejnych morderstw, wśród innych przestępstw, takich jak napady i rabunki.

Jego morderstwa były brutalne i dotyczyły znanych ofiar, takich jak dom aktorki Sharon Tate, która w momencie zabójstwa była w ciąży. W 1972 roku został skazany na dożywocie, po tym jak kara śmierci została usunięta ze stanu Kalifornia. Tym samym przebywał w więzieniu do dnia swojej śmierci 19 listopada 2017 r. w wieku 83 lat, z powodu raka jelita grubego i zatrzymania akcji serca.

4. Kuba Rozpruwacz

Kuba Rozpruwacz jest znany jako jeden z najsłynniejszych niezidentyfikowanych seryjnych morderców w historii, powstało wiele dzieł zarówno pisarskich jak i filmowych inspirowanych jego osobą. Morderstwa zostały dokonane w Londynie, w Whitechapel, w ciągu 1888 roku, a ich celem były prostytutki. Mimo szeroko zakrojonej pracy policji nie udało się ustalić sprawcy, choć podejrzanych było ponad 100 mężczyzn.

Jest znany jako Kuba Rozpruwacz, ponieważ w jednym z trzech przypisywanych mu listów podpisał się tym pseudonimem. Imię, pod którym jest znany, zawdzięcza również swojemu sposobowi zabijania i okaleczania swoich ofiar, co również prowadziło do możliwości, że mógł posiadać wiedzę z zakresu rzeźnictwa lub medycyny.

Sylwetki polskich przestępców poznasz w http://www.tygodnikpolski.pl