Przyrządy celownicze do wiatrówek

Posiadanie wiatrówki wiążę się z masą zabawy, dziesiątkami godzin „plucia” śrutami, oraz naprawdę świetnym hobby, które idealnie łączy się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Oprócz zaopatrywania się w wielorakie rodzaje śrutów, wyciorów czy preparatów czyszczących, przychodzi także czas na zakup pierwszej lunety. Karabinki pneumatyczne charakteryzują się tym, że można zamontować na nich nawet profesjonalny sprzęt, wykorzystywany w broniach palnych. Rynek pełen jest jednak w o wiele tańszych oraz mniej skomplikowanych lunet, które idealnie będą się łączyć z naszą wiatrówką. Główną kwestią, na której powinniśmy się skupić przede wszystkim, jest odległość na którą chcielibyśmy strzelać – z odpowiednio dobraną lunetą, nasz karabinek może okazać się celny nawet na odległości ponad stu metrów od celu.
Lunety zazwyczaj dzielą się na poziom przybliżenia, oraz, w przypadku tych nieco bardziej zaawansowanych, operowanie paralaksą. Ważne jest także w tej kwestii przejrzyste pole widzenia, oraz to, czy luneta jest wypełniona specjalnym gazem, który zapewnia czysty, przejrzysty obraz. To ostatnie jest o tyle istotne, gdyż może się okazać iż z wykorzystaniem przybliżenia, obraz który uzyskamy w okularze będzie rozmazany lub nieprzejrzysty, w przypadku gdy zdecydujemy się na lunetę bez wypełnienia gazem. Większość modeli jednak jest zaopatrzona w tą technikę.

Airsoft, czy jest warty zainteresowania?

Inną ważną kwestią jest samo mocowanie lunety – o ile większość wiatrówek-karabinków posiada rowki, zazwyczaj 11mm, które wykorzystuje się do mocowania przyrządów celowniczych, to warto zainwestować w nieco lepsze, osobne szyny pod mocowanie lunet. Jeżeli nasz karabinek posiada nieco więcej mocy, może dojść do sytuacji, gdy po kilku oddanych strzałach, nasza luneta zostanie przesunięta. Dzieję się, ponieważ sprężyna zasilająca wiatrówkę, przy strzale wydziela drgania, które mogą także skutkować luzowaniem się samych śrub. Warto więc przy zakupie lunety, rozważyć także kwestię nieco lepszego mocowania, jeżeli nasz karabinek pneumatyczny posiada jedynie rowki.

1 thought on “Przyrządy celownicze do wiatrówek

Comments are closed.