Skuteczna obrona przed przeciwnikiem dwa razy większym wymaga użycia najlepszych narzędzi do samoobrony. Kończysz późno pracę albo przechodzisz koło miejsce bardzo rzadko uczęszczanych? Dłuższe noce, niesprzyjająca pogoda, wszystko to sprawia, że napastnikom łatwiej jest się ukryć w ustronnym miejscu bez wzbudzania zaciekawienie w przechodniach. Jesień to idealny moment na zakup nowych akcesoriów do samoobrony, czasami nie wystarczy mieć tylko gazu łzawiącego, w celu unieszkodliwienia napastnika i ucieczki. Na szczęście rynek militarny jest pełen najskuteczniejszych akcesoriów do samoobrony. Poznaj co jeszcze może być pomocne.
Akcesoria do samoobrony są dobrą perspektywą dla bezpiecznego powrotu do domu. Dlaczego masz rezygnować z domówek i spotkań ze znajomymi, które odbywają się po pracy? Możesz spokojnie wracać o każdej porze dnia i nocy. Jednym z najskuteczniejszych akcesoriów do samoobrony są paralizatory elektryczne. Powodują one zaskoczenie u napastnika a także jego kilkusekundowy paraliż. Sam widok paralizatora nie jest przyjemny, a głośny dźwięk, który się z niego wydobywa może przyprawić o zawrót głowy. Dodatkowo wzbudzi zaciekawienie innych. Gdy zdecydujesz się na paralizator, pamiętaj o ładowaniu baterii najlepiej codziennie, aby mieć pewność, że zadziała. Przy okazji można nosić dodatkowo baterię w torebce czy plecaku.
Jeżeli jednak nie chcesz być aż tak drastycznym to istnieje łagodniejsze akcesorium do samoobrony. Jest nim gaz pieprzowy. Wyzwala on łzy, powoduje uczucie pieczenia oczu, napastnik nie ma szans na zobaczenie, gdzie uciekasz, a niechęć do bycia potrąconym albo wpadnięcia w coś lub do czegoś, powoduje, że napastnik nie rusza się z miejsca. Taki gaz wystrzeliwany jest bardzo daleko, w strumieniu stożkowym. Dlatego nie ma szans żebyś i ty oberwał. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nieodpowiedzialny atak gazem pieprzowym może skończyć się w sądzie.