Jakie korzyści daje uprawianie boksu? Czy pomoże w samoobronie?

W ostatnim czasie wiele osób postanowiło urządzić sobie domową siłownie. Jednak oprócz samych ciężarów, równie często kupowanym akcesorium był worek bokserski. To pokazuje, że zainteresowanie boksem wśród osób początkujących jest bardzo duże. Dlatego warto dowiedzieć się jakie korzyści dają nam sztuki walki, a dokładniej uprawianie boksu.

Wpływ boksu na zdrowie

Bez wątpienia boks bardzo pozytywnie wpływa na każdego ćwiczącego. Podobnie jak inna aktywność fizyczna, tak samo i boks ma szereg zalet. Jednak nie jest to tylko poprawa kondycji i krążenia w organizmie. Wśród korzyści wynikających z uprawiania boksu wymieniamy:

  • poprawa koordynacji całego ciała,
  • znacznie lepsza równowaga,
  • rozwój ogólnej wytrzymałości,
  • wyrobienie pozytywnych nawyków (systematyczność i zacięcie do treningów),
  • rozładowanie stresu i napięcia niezależnie od sytuacji,
  • rozwój i ukształtowanie mięśni brzucha, nóg, ramion i całej obręczy barkowej,
  • lepsza wydolność i kondycja.

Interesujesz się sztukami walki i boksem? Sprawdź aktualności ze świata bokserskiego na sport24h.pl.

Boks sportem dla każdego

Jak widać na powyższych przykładach boks jest naprawdę sportem wartym uwagi. W ogóle sztuki walki mają świetny wpływ na człowieka nie tylko pod względem zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. Wiele osób uwielbia boks i inne sztuki walki przede wszystkim za możliwość wyładowania wszystkich złych emocji, które panują w danym człowieku. Dlatego nic dziwnego, że worek bokserski wydaje się podstawowym wyposażeniem każdej siłowni. Tak wynika ze statystyk sprzedaży worków bokserskich w sklepach internetowych – przynajmniej sporo osób sprawiło sobie w ostatnim czasie naprawdę świetny prezent w postaci worka treningowego.