Często zadawane pytania na temat gazu pieprzowego

Co to jest gaz pieprzowy?

Aktywną bazą tych sprayów jest kapsaicyna zawarta w ostrych papryczkach. Substancja ta łączy się z innymi składnikami, aby uzyskać optymalny efekt podczas rozpylania. Jego skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach i jest on stosowany przez policję na całym świecie.

Czy gaz pieprzowy działa?

Tak, gaz pieprzowy działa odstraszająco i ochronnie, jeśli jest używany prawidłowo. Wiedza o tym, jak go używać i mieć plan na wypadek jego użycia, jest kluczem do jego bezpiecznego użycia gazu pieprzowego. Jego zadaniem jest obezwładnienie napastnika i danie ofierze czasu na ucieczkę.

Jak działa gaz pieprzowy na człowieka?

Cząsteczki kapsaicyny zawarte w gazie pieprzowym działają na układ oddechowy, oczy i nos. Kiedy zetknie się z twarzą napastnika, jego tchawica puchnie, a błony śluzowe produkują dużo flegmy, powodując trudności w oddychaniu, kaszel i odruchy wymiotne. Ponadto oczy łzawią i prawdopodobnie mimowolnie je zamykasz z powodu piekącego uczucia rozpylenia. Nie ma żadnych skutków ubocznych, po ustąpieniu opisanych efektów.

Czy gaz pieprzowy powstrzyma agresora?

Główną funkcją gazu pieprzowego jest danie Ci czasu na ucieczkę przed napastnikiem. Efekty obezwładniające opisane w poprzednim punkcie dają Ci wystarczającą ilość czasu na bezpieczne dotarcie do celu i zaalarmowanie, w razie potrzeby policji. Napastnicy wiedzą, że najlepsza okazja do ataku jest wtedy, gdy jesteś rozproszony lub w samotnym miejscu, więc ważne jest, abyś miał plan, abyś trenował jak używać gazu pieprzowego i abyś wiedział gdzie uciec, gdy już go użyjesz. Należy jednak pamiętać, że gaz pieprzowy musi być używany odpowiedzialnie, nie dla zabawy, ponieważ może się to skończyć wizytą w sądzie. 

Jak łatwy w użyciu jest gaz pieprzowy?

Jest tak łatwy w użyciu, jak każdy inny spray, który masz w domu. Ale specyfika gazu pieprzowego polega na tym, że jest to nieśmiercionośna broń do samoobrony, więc jeśli zostanie użyta, to w warunkach dużego zdenerwowania, a nawet paniki.

Czy gaz pieprzowy wpłynie na mnie, gdy go użyję?

Jak każdy inny projektowany spray, jego zasięg działania zależy od kierunku, w którym jest skierowany i warunków wiatrowych. Pierwszy z nich jest łatwy do kontrolowania dzięki nowym rozpylaczom obronnym, których dyfuzor został zaprojektowany w taki sposób, aby nie dochodziło do zakłóceń podczas kierowania strumienia. Jeśli wiatr wieje z przodu, możesz do Ciebie dotrzeć część substancji, w zależności od siły powietrza. Do tego celu służą żelowe spraye pieprzowe, które doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach i w wietrznych warunkach. Żelowy gaz pieprzowy emituje na napastnika gęstą, lepką substancję o takim samym działaniu, jak znany nam wszystkim gaz pieprzowy.