Wygodne w użytkowaniu akcesoria do samoobrony

Radość życia bez strachu i ograniczeń

Słyszymy czasem, że ataku można uniknąć. By tak się stało, po zmroku nie należy wychodzić z domu, unikać odludnych miejsc, a na pewno nie iść w pojedynkę. Nie chodzi jednak o to, by w życiu ograniczać się i rezygnować ze swoich pasji. Strach nie powinien odbierać nam wolności i szczęścia. Należy jednak być świadomym zagrożeń i wybrać najlepsze rozwiązania, które sprawią, że poczujemy się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy kilka akcesoriów, które skutecznie odstraszą napastnika. Ich użycie nie wymaga siły, a odrobiny wprawy. Akcesoria te sprawiają, że bezpośrednie starcie z agresorem nie będzie konieczne. Zatem warto trochę potrenować i przetestować jak działają. Oby nigdy nie było potrzeby ich użycia, ale w momencie zagrożenia, gdy emocje biorą górę, będziemy czuli się pewniej. Należy podkreślić, że przedstawione tu narzędzia do samoobrony nie wymagają pozwoleń i nie powodują uszczerbku na zdrowiu napastnika. Podjęcie obrony koniecznej na skutek bezprawnego ataku napastnika, nie powoduje problemów prawnych dla strony broniącej się.

Skuteczny niezbędnik- gaz pieprzowy

Gaz pieprzowy- pierwsze, wygodne i najpopularniejsze narzędzie do samoobrony, standardowo występujące na rynku w postaci aerozolu 40 lub 50 ml (dostępne są inne pojemności). Jest mały, poręczny i z łatwością zmieści się w damskiej torebce, czy kieszeni. Jeśli przebywamy w mało bezpiecznym miejscu, np. biegamy po zmroku, warto gaz trzymać w specjalnym etui tzw. kaburze przy pasie. Dla pań dostępne są nowoczesne i wygodne rozwiązania- gaz pieprzowy imitujący szminkę lub perfumę. Jeśli potrzebujemy większej dyskrecji, na rynku dostępne są także gazy pieprzowe w postaci małego, estetycznego breloczka. Rozróżniamy produkty, które rozpraszają się na zasadzie tzw. chmury oraz strumienia. Należy precyzyjnie skierować aerozol w kierunku twarzy napastnika. Przy gazach strumieniowych precyzja powinna być większa. Czas obezwładnienia wynosi od 15 do 30 minut. Już po trzech sekundach napastnik ma podrażnione błony śluzowe, jego oczy intensywnie łzawią oraz pieką. Pojawia się również duszący kaszel. Substancją, która odpowiada za obezwładnienie jest kapsaicyna w postaci oleoresin capsicum- oleożywicy (na opakowaniu jako OC). Warto wraz z gazem pieprzowym zakupić dla naszego bezpieczeństwa chusteczki neutralizujące i pamiętać, by nie rozpylać go w zamkniętych pomieszczeniach.
Gaz pieprzowy funkcjonuje także jako wkład w broni imitującej broń palną. Wersja ta uważana jest często za lepszą formę gazu pieprzowego. Broń gazowa z wkładem przypomina autentyczną broń i już samo jej wyciągnięcie skutecznie odstrasza napastnika. Na rynku dostępne są małe modele dla pań, jak i większe dla panów. Zasięg takiego gazu wynosi do kilku metrów, co pozwala zachować bezpieczną odległość. W zestawie powinien być zapasowy magazynek z gazem. Termin ważności wkładu wynosi około trzech lat.

Nasi obrońcy- paraliżujące wolty i głośny alarm

Kolejnym interesującym rozwiązaniem w samoobronie jest kompaktowy paralizator, który może występować z opcją breloka oraz wbudowaną diodą. Można go nosić przy kluczach, spodniach lub trzymać w schowku w aucie. Natężenie prądu nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia, a powoduje silny ból i skurcze mięśni napastnika. Dodatkowo wbudowana dioda może oślepić agresora. Mini paralizator ma zazwyczaj wbudowany akumulator, który ładowany jest poprzez port USB.
Wśród kompaktowych akcesoriów do samoobrony dostępny jest także osobisty alarm, generujący bardzo wysoki poziom hałasu odstraszającego napastnika. Zwykle posiada breloczek lub wisiorek, co pozwala na zawieszenie go w wielu miejscach. To małe urządzenie można nosić w torbie, kieszeni, przy pasku czy plecaku. Jest to także bardzo dobre narzędzie do samoobrony, które możemy dać naszemu dziecku lub osobie starszej. Alarm zwraca uwagę przechodniów, w wyniku czego napastnik ucieka.
Pamiętajmy, by omówione akcesoria do samoobrony nosić w miejscach, do których mamy szybki i łatwy dostęp. Koszt omówionych gadżetów do samoobrony mieści się w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Natomiast broń gazowa to koszt od 100 do 300 zł. Są oczywiście w ofertach droższe modele.